Foreløbige program – ændringer kan forekomme: OBS! opdateret 24. juni 2015

L Ø R D A G
Tidtagning
08:30 – 08:45 Klasse A – Historiske biler op til 1939 / 1947 (15 min.)
08:55 – 09.10 Klasse C – Historiske biler op til 1971 under 1300cc (15 min.)
09:20 – 09:35 Klasse D – Historiske biler op til 1971 over 1300cc (15 min.)
09:45 – 10:00 DTC – træning (15 min.)
10:10 – 10:25 Klasse B – Historiske biler op til 1965 (15 min.)
10:35 – 10:50 Klasse F – Formel Junior (15 min.)
11:00– 11:15 Klasse E – Historiske biler op til 1986 (15 min.)
11:25 – 11:50 Klasse G – Royal Pro/Am (25 min.)
12:00 – 12:10 Opvisningsløb motorcykler (10 min.)
12:20– 12:35 DTC – tidstagning (15 min.)
Opvisning – Show
12:40 – 13:40 Race For Riget (60 min.)
13:40 – 13:50 Officiel åbning af løbet (10 min.)
Heat 1
14:00 – 14:20 Klasse D – Historiske biler op til 1971 over 1300cc (15 min. + 1 omg,)
14:30– 14:50 Klasse C – Historiske biler op til 1971 under 1300cc (15 min. + 1 omg.)
15:00 – 15:20 DTC – 1. løb (15 min.+ 1 omg.)
15:30 – 15:50 Klasse B – Historiske biler op til 1965 (15 min. + 1 omg.)
16:00 – 16:40 Royal Pro/Am (28 min. + 1 omg.)
16:50 – 17:10 Klasse E – Historiske biler op til 1986 (15 min. + 1 omg.)
17:20– 17:40 Klasse F- Formel Junior (15 min. + 1 omg.)
17:50 – 18:10 Klasse A – Historiske biler op til 1939 / 1947 (15 min. + 1 omg.)
18:20 – 18:30 Opvisningsløb motorcykler (10 min.)
S Ø N D A G
Heat 2 / træning
08:30 – 08:45 Klasse F – Formel Junior – træning / opvarmning (15 min.)
08:55 – 09.:15 Klasse A – Historiske biler op til 1939 / 1947 (15 min. + 1 omg.)
09:25 – 09:45 Klasse E – Historiske biler op til 1986 (15 min. + 1 omg.)
09:55 – 10:15 Klasse B – Historiske biler op til 1965 (15 min. + 1 omg.)
10:25 – 10:40 Klasse G – Royal Pro/Am – træning / opvarmning (15 min.)
10:50 – 11:10 Klasse D – Historiske biler op til 1971 over 1300cc (15 min. + 1 omg.)
11:20 – 11:40 Klasse C – Historiske biler op til 1971 under 1300cc (15 min. + 1 omg.)
11:50 – 12:05 Opvisning motorcykler (15 min.)
12:15 – 12:35 DTC – 2. løb (15 min. + 1 om)
12:45 – 12:55 Kørerparade DTC & Royal Pro/Am (10 min.)
13:00 – 14:00 Race For Riget (60 min.)
Finaler
14:10 – 14:30 Klasse B – Historiske biler op til 1965 (15 min. + 1 omg.)
14:40 – 15:00 Klasse E – Historiske biler op til 1986 (TC, GT, GTS) (15 min. + 1 omg.)
15:10 – 15:30 DTC – 3. løb (15 min. + 1 omg.)
15:40 – 16:20 Klasse G – Royal Pro/Am (28 min. + 1 omg.)
16:30 – 16:50 Klasse C – Historiske biler op til 1971 under 1300cc (TC) (28 min. + 1 omg.)
17:00 – 17:20 Klasse D – Historiske biler op til 1971 over 1300cc (TC) (15 min. + 1 omg.)
17:30 – 17:50 Klasse A – Historiske biler op til 1939 / 1947 (15 min. + 1 omg.)
18:00 – 18:20 Klasse F – Formel Junior (15 min. + 1 omg.)