71-klassen

Vrælende MG’er, arrige NSU’er med hvæsende hækmotorer og luftkølede Fiat 600 med Abarth-tuning giver garanti for jævnbyrdige dyster. I den store klasse  køres der race i motorstærke biler som BMW 2002, Ford Escort BDA og de allesteds nærværende Ford Lotus Cortina. Nyd også de populære indslag med store amerikanere som Ford Mustang og Chevrolet Corvette.

NummerDeltagerStamklubBilmærkeModelÅrgangStart nr.
1Heini SvendsenHMSBMW2002 TI1971121
2Michael PedersenHMSBMW2002 Ti197115
3Nils HartmannHMSAustinCooper196812
4Henrik HansenHMSFordMustang1968289
5Benny RasmussenHMSFordEscort197116
6Klaus BodilsenDARCFordEscort1971403
7Morten RasmussenHMSFordEscort1971402
8Michael ScharsteinDMKAFordCortina197055
9Søren Suhr PetersenHMSPorsche911 T/R1968119
10Jan LylloffHMSFordMustang Boss 302197095
11Jacob WunderovMNJDatsun240 Z1970150
12Kim Møller-AndersenHMSPorsche911197194
13Tommy OlsenHMSPorsche 9111971222
14Henrik EilertsenASKHFord1300 GT1970200
15Jonas WilladsenASKHBMW20021970115
16Søren KnudsenHMSFiat Abarth TC197054
17Benny KristensenVMKANSU1200 tt197068
18Francesco AversaAASFiat128 TC197122
19Claus BernhardHMSAlfa RomeoSpider197176
20Villy NielsenHMSMiniCooper S196666
21Jesper HenriksenHMSFordEscort1971400
22Nikolaj E. MortensenMGCCMGMidget196752
23Philiph ScouAASFordCortina MK 21970156
24Christian HopeHMSMorrisCooper S19678
25Kenneth NilssonSMK – SEVolvo142196928
26Kasper LarsenMNJBMW20021971161
27August HansenMSSLotusCortina MK 2197069
28Claus SørensenHMSAlfa RomeoGTAm1971333
29Keld GraabækMSSFordCortina MK 2197056
30Poul-Erik JensenHMSFordEscort RS 1600197041
31Ulrich KristensenHMSMiniCooper S1968110
32Claus Søgaard PoulsenAASBMW2002197184
33Niels Jørn SørensenHMSMorrisCooper1970115
34      
35      
Luk menu
×

Kurv